1N4626UR.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1N4626UR.
| الصورة |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 500 mW | 500 mW | 500 mW | 500 mW | 500 mW |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 1.4 kOhms | 1.4 kOhms | 1.4 kOhms | 1.4 kOhms | 1.4 kOhms |
| Operating Temperature | 5.6 V | 5.6 V | 5.6 V | 5.6 V | 5.6 V |
| Supplier Device Package | 1 µA @ 5.2 V | 1 µA @ 5.2 V | 1 µA @ 5.2 V | 1 µA @ 5.2 V | 1 µA @ 5.2 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 1.1 V @ 200 mA | 1.1 V @ 200 mA | 1.1 V @ 200 mA | 1.1 V @ 200 mA | 1.1 V @ 200 mA |