Rubycon 2.5SLE82M
رقم الجزء
2.5SLE82M
المصنع
Rubycon
الفئة:
アルミニウム - ポリマー コンデンサ
الطرد
ورقة البيانات
阿拉伯语2.5SLE82M.pdf
الوصف
CAP ALUM POLY 82UF 20% 2.5V SMD
Product details
1. How to order 2.5SLE82M on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the 2.5SLE82M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2.5SLE82M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2.5SLE82M.
7.How to contact us to get technical supports, such as 2.5SLE82M pin diagram, 2.5SLE82M datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
الصورة 2SLE100M1.4X7.3 2.5SLE82M1.4X7.3 4SLE68M1.4X7.3 6.3SLE47M1.4X7.3 2.5SLE82M
المصنع Rubycon Rubycon Rubycon Rubycon Rubycon
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series PC-CON, SLE PC-CON, SLE PC-CON, SLE PC-CON, SLE PC-CON, SLE
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Polymer Polymer Polymer Polymer Polymer
Capacitance 82 µF 82 µF 82 µF 82 µF 82 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 2.5 V 2.5 V 2.5 V 2.5 V 2.5 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 9mOhm 9mOhm 9mOhm 9mOhm 9mOhm
Lifetime@Temp 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Features - - - - -
RippleCurrent@LowFrequency - - - - -
RippleCurrent@HighFrequency 3 A @ 100 kHz 3 A @ 100 kHz 3 A @ 100 kHz 3 A @ 100 kHz 3 A @ 100 kHz
Impedance - - - - -
LeadSpacing - - - - -
Size/Dimension 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm)
SurfaceMountLandSize 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)