416F40612ALT.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 416F40612ALT.
| الصورة |
| Series | 416 | 416 | 416 | 416 | 416 |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 40.61 MHz | 40.61 MHz | 40.61 MHz | 40.61 MHz | 40.61 MHz |
| FrequencyStability | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| FrequencyTolerance | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm |
| LoadCapacitance | 12pF | 12pF | 12pF | 12pF | 12pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) |