74F365PC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 74F365PC.
| الصورة |
| المصنع | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Package/Case | 16-DIP (0.300, 7.62mm) | 16-DIP (0.300, 7.62mm) | 16-DIP (0.300, 7.62mm) | 16-DIP (0.300, 7.62mm) | 16-DIP (0.300, 7.62mm) |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | 74F | 74F | 74F | 74F | 74F |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| NumberofElements | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| NumberofBitsperElement | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| InputType | - | - | - | - | - |
| OutputType | 3-State | 3-State | 3-State | 3-State | 3-State |
| Current-OutputHighLow | 3mA, 64mA | 3mA, 64mA | 3mA, 64mA | 3mA, 64mA | 3mA, 64mA |
| Voltage-Supply | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V |