9C-36.000MAAE-T.pdf
| الصورة |
| المصنع | TXC CORPORATION | TXC CORPORATION | TXC CORPORATION | TXC CORPORATION | TXC CORPORATION |
| Package/Case | HC-49S | HC-49S | HC-49S | HC-49S | HC-49S |
| Series | 9C | 9C | 9C | 9C | 9C |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 36 MHz | 36 MHz | 36 MHz | 36 MHz | 36 MHz |
| FrequencyStability | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| FrequencyTolerance | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| LoadCapacitance | 12pF | 12pF | 12pF | 12pF | 12pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms | 80 Ohms |
| OperatingMode | 3rd Overtone | 3rd Overtone | 3rd Overtone | 3rd Overtone | 3rd Overtone |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) | 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) | 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) | 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) | 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) |