A16L-TGA-12-1.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of A16L-TGA-12-1.
| الصورة |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | A16 | A16 | A16 | A16 | A16 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Circuit | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT |
| SwitchFunction | On-On | On-On | On-On | On-On | On-On |
| CurrentRating(Amps) | 5A (AC) | 5A (AC) | 5A (AC) | 5A (AC) | 5A (AC) |
| VoltageRating-AC | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V |
| VoltageRating-DC | - | - | - | - | - |
| ActuatorType | Round, Button | Round, Button | Round, Button | Round, Button | Round, Button |
| ActuatorMarking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking |
| Color-Actuator/Cap | Green | Green | Green | Green | Green |
| IlluminationVoltage(Nominal) | 12 VAC/DC | 12 VAC/DC | 12 VAC/DC | 12 VAC/DC | 12 VAC/DC |
| TerminationStyle | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) |
| IngressProtection | IP40 | IP40 | IP40 | IP40 | IP40 |
| Features | - | - | - | - | - |
| PanelCutoutDimensions | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia |