A22L-GA-6D-10A.pdf
| الصورة |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | A22 | A22 | A22 | A22 | A22 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Circuit | SPST-NO | SPST-NO | SPST-NO | SPST-NO | SPST-NO |
| SwitchFunction | Off-On | Off-On | Off-On | Off-On | Off-On |
| CurrentRating(Amps) | 10A (AC/DC) | 10A (AC/DC) | 10A (AC/DC) | 10A (AC/DC) | 10A (AC/DC) |
| VoltageRating-AC | 110 V | 110 V | 110 V | 110 V | 110 V |
| VoltageRating-DC | 24 V | 24 V | 24 V | 24 V | 24 V |
| ActuatorMarking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking |
| Color-Actuator/Cap | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue |
| IlluminationTypeColor | LED, Blue | LED, Blue | LED, Blue | LED, Blue | LED, Blue |
| IlluminationVoltage(Nominal) | 6 VDC | 6 VDC | 6 VDC | 6 VDC | 6 VDC |
| Features | - | - | - | - | - |
| PanelCutoutDimensions | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia |