A3PJ-90A11-24EG.pdf
| الصورة |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | A3P | A3P | A3P | A3P | A3P |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Circuit | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT |
| SwitchFunction | On-Mom | On-Mom | On-Mom | On-Mom | On-Mom |
| CurrentRating(Amps) | 5A (AC), 4A (DC) | 5A (AC), 4A (DC) | 5A (AC), 4A (DC) | 5A (AC), 4A (DC) | 5A (AC), 4A (DC) |
| VoltageRating-AC | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V |
| VoltageRating-DC | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| ActuatorMarking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking |
| Color-Actuator/Cap | Green | Green | Green | Green | Green |
| IlluminationTypeColor | LED, Green | LED, Green | LED, Green | LED, Green | LED, Green |
| IlluminationVoltage(Nominal) | 24 VDC | 24 VDC | 24 VDC | 24 VDC | 24 VDC |
| TerminationStyle | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) |
| IngressProtection | IP40 | IP40 | IP40 | IP40 | IP40 |
| Features | - | - | - | - | - |
| PanelCutoutDimensions | Rectangular - 30.50mm x 23.50mm | Rectangular - 30.50mm x 23.50mm | Rectangular - 30.50mm x 23.50mm | Rectangular - 30.50mm x 23.50mm | Rectangular - 30.50mm x 23.50mm |