Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ABZT52C75-HF.
| الصورة |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 500 mW | 500 mW | 500 mW | 500 mW | 500 mW |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 255 Ohms | 255 Ohms | 255 Ohms | 255 Ohms | 255 Ohms |
| Impedance (Max) (Zzt) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) |
| Operating Temperature | 75 V | 75 V | 75 V | 75 V | 75 V |
| Supplier Device Package | 45 nA @ 52.5 V | 45 nA @ 52.5 V | 45 nA @ 52.5 V | 45 nA @ 52.5 V | 45 nA @ 52.5 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA |