AIUR-06-332K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AIUR-06-332K.
| Series | AIUR-06 | AIUR-06 | AIUR-06 | AIUR-06 | AIUR-06 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 3.3 mH | 3.3 mH | 3.3 mH | 3.3 mH | 3.3 mH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 350 mA | 350 mA | 350 mA | 350 mA | 350 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 480mA | 480mA | 480mA | 480mA | 480mA |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 3.7Ohm Max | 3.7Ohm Max | 3.7Ohm Max | 3.7Ohm Max | 3.7Ohm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |