ALC80F153BD025.pdf
| الصورة |
| المصنع | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | ALC80 | ALC80 | ALC80 | ALC80 | ALC80 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 15000 µF | 15000 µF | 15000 µF | 15000 µF | 15000 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 81mOhm @ 100Hz | 81mOhm @ 100Hz | 81mOhm @ 100Hz | 81mOhm @ 100Hz | 81mOhm @ 100Hz |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 4.73 A @ 100 Hz | 4.73 A @ 100 Hz | 4.73 A @ 100 Hz | 4.73 A @ 100 Hz | 4.73 A @ 100 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 5.81 A @ 10 kHz | 5.81 A @ 10 kHz | 5.81 A @ 10 kHz | 5.81 A @ 10 kHz | 5.81 A @ 10 kHz |
| Impedance | 71 mOhms | 71 mOhms | 71 mOhms | 71 mOhms | 71 mOhms |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 0.984 Dia (25.00mm) | 0.984 Dia (25.00mm) | 0.984 Dia (25.00mm) | 0.984 Dia (25.00mm) | 0.984 Dia (25.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.654 (42.00mm) | 1.654 (42.00mm) | 1.654 (42.00mm) | 1.654 (42.00mm) | 1.654 (42.00mm) |