ALSR051R000FE12.pdf
| الصورة |
| المصنع | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | ALSR | ALSR | ALSR | ALSR | ALSR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 1 Ohms | 1 Ohms | 1 Ohms | 1 Ohms | 1 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 5W | 5W | 5W | 5W | 5W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.312 Dia x 0.875 L (7.92mm x 22.23mm) | 0.312 Dia x 0.875 L (7.92mm x 22.23mm) | 0.312 Dia x 0.875 L (7.92mm x 22.23mm) | 0.312 Dia x 0.875 L (7.92mm x 22.23mm) | 0.312 Dia x 0.875 L (7.92mm x 22.23mm) |