AML24FBE2AA01.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AML24FBE2AA01.
| الصورة |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | AML24 | AML24 | AML24 | AML24 | AML24 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Circuit | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT |
| SwitchFunction | On-On | On-On | On-On | On-On | On-On |
| CurrentRating(Amps) | 3A (AC), 2A (DC) | 3A (AC), 2A (DC) | 3A (AC), 2A (DC) | 3A (AC), 2A (DC) | 3A (AC), 2A (DC) |
| VoltageRating-AC | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V |
| VoltageRating-DC | 24 V | 24 V | 24 V | 24 V | 24 V |
| Color-Actuator/Cap | - | - | - | - | - |
| ActuatorMarking | Varies by Cap | Varies by Cap | Varies by Cap | Varies by Cap | Varies by Cap |
| IlluminationTypeColor | Incandescent | Incandescent | Incandescent | Incandescent | Incandescent |
| IlluminationVoltage(Nominal) | 28 VAC | 28 VAC | 28 VAC | 28 VAC | 28 VAC |
| TerminationStyle | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) |
| IngressProtection | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| PanelCutoutDimensions | Rectangular - 28.98mm x 19.05mm | Rectangular - 28.98mm x 19.05mm | Rectangular - 28.98mm x 19.05mm | Rectangular - 28.98mm x 19.05mm | Rectangular - 28.98mm x 19.05mm |