APT94N65B2C3G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of APT94N65B2C3G.
| الصورة |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | CoolMOS™ | CoolMOS™ | CoolMOS™ | CoolMOS™ | CoolMOS™ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 94A (Tc) | 94A (Tc) | 94A (Tc) | 94A (Tc) | 94A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 35mOhm @ 47A, 10V | 35mOhm @ 47A, 10V | 35mOhm @ 47A, 10V | 35mOhm @ 47A, 10V | 35mOhm @ 47A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 3.9V @ 5.8mA | 3.9V @ 5.8mA | 3.9V @ 5.8mA | 3.9V @ 5.8mA | 3.9V @ 5.8mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 580 nC @ 10 V | 580 nC @ 10 V | 580 nC @ 10 V | 580 nC @ 10 V | 580 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 13940 pF @ 25 V | 13940 pF @ 25 V | 13940 pF @ 25 V | 13940 pF @ 25 V | 13940 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 833W (Tc) | 833W (Tc) | 833W (Tc) | 833W (Tc) | 833W (Tc) |