ARR09F125MGS.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ARR09F125MGS.
| الصورة |
| المصنع | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 1.2 µF | 1.2 µF | 1.2 µF | 1.2 µF | 1.2 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 200V | 200V | 200V | 200V | 200V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.500 L x 0.150 W (12.70mm x 3.81mm) | 0.500 L x 0.150 W (12.70mm x 3.81mm) | 0.500 L x 0.150 W (12.70mm x 3.81mm) | 0.500 L x 0.150 W (12.70mm x 3.81mm) | 0.500 L x 0.150 W (12.70mm x 3.81mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.500 (12.70mm) | 0.500 (12.70mm) | 0.500 (12.70mm) | 0.500 (12.70mm) | 0.500 (12.70mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.400 (10.16mm) | 0.400 (10.16mm) | 0.400 (10.16mm) | 0.400 (10.16mm) | 0.400 (10.16mm) |