ASPI-F1060-8R2M-T.pdf
| الصورة |
| المصنع | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | ASPI-F1060 | ASPI-F1060 | ASPI-F1060 | ASPI-F1060 | ASPI-F1060 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Material-Core | Alloy Powder | Alloy Powder | Alloy Powder | Alloy Powder | Alloy Powder |
| Inductance | 8.2 µH | 8.2 µH | 8.2 µH | 8.2 µH | 8.2 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 9.5 A | 9.5 A | 9.5 A | 9.5 A | 9.5 A |
| Current-Saturation(Isat) | 14A | 14A | 14A | 14A | 14A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 16.5mOhm Max | 16.5mOhm Max | 16.5mOhm Max | 16.5mOhm Max | 16.5mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |