ATFC-0201-3N4B-T.pdf
| الصورة |
| المصنع | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Series | ATFC-0201 | ATFC-0201 | ATFC-0201 | ATFC-0201 | ATFC-0201 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| Material-Core | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| Inductance | 3.4 nH | 3.4 nH | 3.4 nH | 3.4 nH | 3.4 nH |
| Tolerance | ±0.1nH | ±0.1nH | ±0.1nH | ±0.1nH | ±0.1nH |
| CurrentRating(Amps) | 150 mA | 150 mA | 150 mA | 150 mA | 150 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 1.2Ohm Max | 1.2Ohm Max | 1.2Ohm Max | 1.2Ohm Max | 1.2Ohm Max |
| Q@Freq | 8 @ 500MHz | 8 @ 500MHz | 8 @ 500MHz | 8 @ 500MHz | 8 @ 500MHz |
| Frequency-SelfResonant | 6GHz | 6GHz | 6GHz | 6GHz | 6GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz |