Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AZ23B16HE3-TP.
| Voltage-Zener(Nom)(Vz) | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V |
| Tolerance | ±1.94% | ±1.94% | ±1.94% | ±1.94% | ±1.94% |
| Power-Max | 300 mW | 300 mW | 300 mW | 300 mW | 300 mW |
| Impedance(Max)(Zzt) | 40 Ohms | 40 Ohms | 40 Ohms | 40 Ohms | 40 Ohms |