B82472P6332M000.pdf
| الصورة |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | B82472P6 | B82472P6 | B82472P6 | B82472P6 | B82472P6 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 3.3 µH | 3.3 µH | 3.3 µH | 3.3 µH | 3.3 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 2.85 A | 2.85 A | 2.85 A | 2.85 A | 2.85 A |
| Current-Saturation(Isat) | 2.5A | 2.5A | 2.5A | 2.5A | 2.5A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 25mOhm Max | 25mOhm Max | 25mOhm Max | 25mOhm Max | 25mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |