Diodes Incorporated BAS40-04Q-7-F
رقم الجزء
BAS40-04Q-7-F
المصنع
Diodes Incorporated
الفئة:
ダイオード - 整流器 - アレイ
الطرد
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
ورقة البيانات
阿拉伯语BAS40-04Q-7-F.pdf
الوصف
SCHOTTKY DIODE SOT23 T&R 3K
Product details
1. How to order BAS40-04Q-7-F on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the BAS40-04Q-7-F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BAS40-04Q-7-F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BAS40-04Q-7-F.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 40 V 40 V 40 V 40 V 40 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 200mA (DC) 200mA (DC) 200mA (DC) 200mA (DC) 200mA (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 1 V @ 40 mA 1 V @ 40 mA 1 V @ 40 mA 1 V @ 40 mA 1 V @ 40 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
ReverseRecoveryTime(trr) 5 ns 5 ns 5 ns 5 ns 5 ns
Current-ReverseLeakage@Vr 200 nA @ 30 V 200 nA @ 30 V 200 nA @ 30 V 200 nA @ 30 V 200 nA @ 30 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C