BUK6217-55C,118.pdf
| الصورة |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 55 V | 55 V | 55 V | 55 V | 55 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 44A (Tc) | 44A (Tc) | 44A (Tc) | 44A (Tc) | 44A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 19mOhm @ 12A, 10V | 19mOhm @ 12A, 10V | 19mOhm @ 12A, 10V | 19mOhm @ 12A, 10V | 19mOhm @ 12A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 2.8V @ 1mA | 2.8V @ 1mA | 2.8V @ 1mA | 2.8V @ 1mA | 2.8V @ 1mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 33.8 nC @ 10 V | 33.8 nC @ 10 V | 33.8 nC @ 10 V | 33.8 nC @ 10 V | 33.8 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±16V | ±16V | ±16V | ±16V | ±16V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 1950 pF @ 25 V | 1950 pF @ 25 V | 1950 pF @ 25 V | 1950 pF @ 25 V | 1950 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 80W (Tc) | 80W (Tc) | 80W (Tc) | 80W (Tc) | 80W (Tc) |