BUK762R0-40E,118.pdf
| الصورة |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 2mOhm @ 25A, 10V | 2mOhm @ 25A, 10V | 2mOhm @ 25A, 10V | 2mOhm @ 25A, 10V | 2mOhm @ 25A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 1mA | 4V @ 1mA | 4V @ 1mA | 4V @ 1mA | 4V @ 1mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 109.2 nC @ 10 V | 109.2 nC @ 10 V | 109.2 nC @ 10 V | 109.2 nC @ 10 V | 109.2 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 8500 pF @ 25 V | 8500 pF @ 25 V | 8500 pF @ 25 V | 8500 pF @ 25 V | 8500 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 293W (Tc) | 293W (Tc) | 293W (Tc) | 293W (Tc) | 293W (Tc) |