BZD27C12PWH.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZD27C12PWH.
| الصورة |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 7 Ohms | 7 Ohms | 7 Ohms | 7 Ohms | 7 Ohms |
| Operating Temperature | 12 V | 12 V | 12 V | 12 V | 12 V |
| Supplier Device Package | 3 µA @ 9.1 V | 3 µA @ 9.1 V | 3 µA @ 9.1 V | 3 µA @ 9.1 V | 3 µA @ 9.1 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 1 V @ 200 mA | 1 V @ 200 mA | 1 V @ 200 mA | 1 V @ 200 mA | 1 V @ 200 mA |