Taiwan Semiconductor Corporation BZX79B4V7 A0G
رقم الجزء
BZX79B4V7 A0G
المصنع
Taiwan Semiconductor Corporation
الفئة:
ダイオード - ツェナー - シングル
الطرد
DO-204AH, DO-35, Axial
ورقة البيانات
阿拉伯语BZX79B4V7 A0G.pdf
الوصف
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35
Product details
1. How to order BZX79B4V7 A0G on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the BZX79B4V7 A0G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX79B4V7 A0G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX79B4V7 A0G.
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Package / Case 80 Ohms 80 Ohms 80 Ohms 80 Ohms 80 Ohms
Operating Temperature 4.7 V 4.7 V 4.7 V 4.7 V 4.7 V
Supplier Device Package 2 mA @ 3 V 2 mA @ 3 V 2 mA @ 3 V 2 mA @ 3 V 2 mA @ 3 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 1.5 V @ 100 mA 1.5 V @ 100 mA 1.5 V @ 100 mA 1.5 V @ 100 mA 1.5 V @ 100 mA