BZX85C33 A0G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX85C33 A0G.
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 1.3 W | 1.3 W | 1.3 W | 1.3 W | 1.3 W |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Package / Case | 35 Ohms | 35 Ohms | 35 Ohms | 35 Ohms | 35 Ohms |
| Operating Temperature | 33 V | 33 V | 33 V | 33 V | 33 V |
| Supplier Device Package | 500 nA @ 24 V | 500 nA @ 24 V | 500 nA @ 24 V | 500 nA @ 24 V | 500 nA @ 24 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 1.2 V @ 10 mA | 1.2 V @ 10 mA | 1.2 V @ 10 mA | 1.2 V @ 10 mA | 1.2 V @ 10 mA |