Yageo CC1206JKNPOCBN561
رقم الجزء
CC1206JKNPOCBN561
المصنع
Yageo
الفئة:
セラミック コンデンサ
الطرد
1206 (3216 Metric)
ورقة البيانات
阿拉伯语CC1206JKNPOCBN561.pdf
الوصف
CAP CER 560PF 1KV C0G/NPO 1206
Product details
1. How to order CC1206JKNPOCBN561 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the CC1206JKNPOCBN561 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CC1206JKNPOCBN561?
المصنع Yageo Yageo Yageo Yageo Yageo
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CC CC CC CC CC
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 560 pF 560 pF 560 pF 560 pF 560 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.057 (1.45mm) 0.057 (1.45mm) 0.057 (1.45mm) 0.057 (1.45mm) 0.057 (1.45mm)