CL21F474ZOANNNC.pdf
| Capacitance | 0.47 µF | 0.47 µF | 0.47 µF | 0.47 µF | 0.47 µF |
| Tolerance | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% |
| Voltage-Rated | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| TemperatureCoefficient | Y5V (F) | Y5V (F) | Y5V (F) | Y5V (F) | Y5V (F) |
| OperatingTemperature | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) | 0.030 (0.75mm) |