CM05FD301FO3.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CM05FD301FO3.
| الصورة |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | CM05 | CM05 | CM05 | CM05 | CM05 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 300 pF | 300 pF | 300 pF | 300 pF | 300 pF |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Voltage-Rated | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V |
| DielectricMaterial | Mica | Mica | Mica | Mica | Mica |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| LeadSpacing | 0.232 (5.90mm) | 0.232 (5.90mm) | 0.232 (5.90mm) | 0.232 (5.90mm) | 0.232 (5.90mm) |
| Size/Dimension | 0.469 L x 0.209 W (11.90mm x 5.30mm) | 0.469 L x 0.209 W (11.90mm x 5.30mm) | 0.469 L x 0.209 W (11.90mm x 5.30mm) | 0.469 L x 0.209 W (11.90mm x 5.30mm) | 0.469 L x 0.209 W (11.90mm x 5.30mm) |