CM400DU-12H.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CM400DU-12H.
| الصورة |
| المصنع | Powerex Inc. | Powerex Inc. | Powerex Inc. | Powerex Inc. | Powerex Inc. |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | IGBTMOD™ | IGBTMOD™ | IGBTMOD™ | IGBTMOD™ | IGBTMOD™ |
| IGBTType | - | - | - | - | - |
| Configuration | Half Bridge | Half Bridge | Half Bridge | Half Bridge | Half Bridge |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 400 A | 400 A | 400 A | 400 A | 400 A |
| Power-Max | 1130 W | 1130 W | 1130 W | 1130 W | 1130 W |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 3V @ 15V, 400A | 3V @ 15V, 400A | 3V @ 15V, 400A | 3V @ 15V, 400A | 3V @ 15V, 400A |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 1 mA | 1 mA | 1 mA | 1 mA | 1 mA |
| InputCapacitance(Cies)@Vce | 35.2 nF @ 10 V | 35.2 nF @ 10 V | 35.2 nF @ 10 V | 35.2 nF @ 10 V | 35.2 nF @ 10 V |