Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CMS42N06V8-HF.
| الصورة |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 42A (Tc) | 42A (Tc) | 42A (Tc) | 42A (Tc) | 42A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 12mOhm @ 10A, 10V | 12mOhm @ 10A, 10V | 12mOhm @ 10A, 10V | 12mOhm @ 10A, 10V | 12mOhm @ 10A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 2.2V @ 250µA | 2.2V @ 250µA | 2.2V @ 250µA | 2.2V @ 250µA | 2.2V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 39.2 nC @ 10 V | 39.2 nC @ 10 V | 39.2 nC @ 10 V | 39.2 nC @ 10 V | 39.2 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 2100 pF @ 25 V | 2100 pF @ 25 V | 2100 pF @ 25 V | 2100 pF @ 25 V | 2100 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 2W (Ta), 52W (Tc) | 2W (Ta), 52W (Tc) | 2W (Ta), 52W (Tc) | 2W (Ta), 52W (Tc) | 2W (Ta), 52W (Tc) |