CT1008LSF-182K.pdf
| الصورة |
| Package/Case | - | - | - | - | - |
| Series | ct1008lsf | ct1008lsf | ct1008lsf | ct1008lsf | ct1008lsf |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 1.8 µH | 1.8 µH | 1.8 µH | 1.8 µH | 1.8 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | - | - | - | - | - |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | - | - | - | - | - |
| DCResistance(DCR) | 840mOhm | 840mOhm | 840mOhm | 840mOhm | 840mOhm |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 170MHz | 170MHz | 170MHz | 170MHz | 170MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |