CTDR5F-222K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTDR5F-222K.
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 2.2 mH | 2.2 mH | 2.2 mH | 2.2 mH | 2.2 mH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 5.5 A | 5.5 A | 5.5 A | 5.5 A | 5.5 A |
| Current-Saturation(Isat) | 4.1A | 4.1A | 4.1A | 4.1A | 4.1A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 338mOhm Max | 338mOhm Max | 338mOhm Max | 338mOhm Max | 338mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |