CTDR5F-2R7M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTDR5F-2R7M.
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 2.7 µH | 2.7 µH | 2.7 µH | 2.7 µH | 2.7 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 35 A | 35 A | 35 A | 35 A | 35 A |
| Current-Saturation(Isat) | 125A | 125A | 125A | 125A | 125A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 2mOhm Max | 2mOhm Max | 2mOhm Max | 2mOhm Max | 2mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |