Panduit Corp D10-250M-D
رقم الجزء
D10-250M-D
المصنع
Panduit Corp
الفئة:
端子 - クイックコネクト、クイックディスコネクトコネクタ
الطرد
ورقة البيانات
阿拉伯语D10-250M-D.pdf
الوصف
CONN QC TAB 10-12AWG 0.250 CRIMP
Product details
1. How to order D10-250M-D on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the D10-250M-D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of D10-250M-D?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of D10-250M-D.
7.How to contact us to get technical supports, such as D10-250M-D pin diagram, D10-250M-D datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
المصنع Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Pan-Term® Pan-Term® Pan-Term® Pan-Term® Pan-Term®
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color - - - - -
Gender Male Male Male Male Male
Tab Width 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm)
Insulation Non-Insulated Non-Insulated Non-Insulated Non-Insulated Non-Insulated
Tab Length - - - - -
Wire Gauge 10-12 AWG 10-12 AWG 10-12 AWG 10-12 AWG 10-12 AWG
Part Status Active Active Active Active Active
Termination Crimp Crimp Crimp Crimp Crimp
Tab Thickness 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm)
Terminal Type Standard Standard Standard Standard Standard
Contact Finish Nickel Nickel Nickel Nickel Nickel
Contact Material Copper Copper Copper Copper Copper
Length - Overall 0.720" (18.29mm) 0.720" (18.29mm) 0.720" (18.29mm) 0.720" (18.29mm) 0.720" (18.29mm)