DCM3623T75H53C2T00.pdf
| الصورة |
| Package/Case | 9-DIP Module | 9-DIP Module | 9-DIP Module | 9-DIP Module | 9-DIP Module |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | VI Chip® DCM® (320W) | VI Chip® DCM® (320W) | VI Chip® DCM® (320W) | VI Chip® DCM® (320W) | VI Chip® DCM® (320W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Input(Max) | 75V | 75V | 75V | 75V | 75V |
| Voltage-Output1 | 48V | 48V | 48V | 48V | 48V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 6.67A | 6.67A | 6.67A | 6.67A | 6.67A |
| Power(Watts) | 320.2 W | 320.2 W | 320.2 W | 320.2 W | 320.2 W |
| Voltage-Isolation | 2.25 kV | 2.25 kV | 2.25 kV | 2.25 kV | 2.25 kV |
| Efficiency | 92.5% | 92.5% | 92.5% | 92.5% | 92.5% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.52 L x 0.90 W x 0.29 H (38.7mm x 22.8mm x 7.3mm) | 1.52 L x 0.90 W x 0.29 H (38.7mm x 22.8mm x 7.3mm) | 1.52 L x 0.90 W x 0.29 H (38.7mm x 22.8mm x 7.3mm) | 1.52 L x 0.90 W x 0.29 H (38.7mm x 22.8mm x 7.3mm) | 1.52 L x 0.90 W x 0.29 H (38.7mm x 22.8mm x 7.3mm) |