Diodes Incorporated DMT6005LFG-13
رقم الجزء
DMT6005LFG-13
المصنع
Diodes Incorporated
الفئة:
トランジスタ - FET、MOSFET - シングル
الطرد
PowerDI3333-8
ورقة البيانات
阿拉伯语DMT6005LFG-13.pdf
الوصف
MOSFET N-CH 60V PWRDI3333
Product details
1. How to order DMT6005LFG-13 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the DMT6005LFG-13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMT6005LFG-13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMT6005LFG-13.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 60 V 60 V 60 V 60 V 60 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 18A (Ta), 100A (Tc) 18A (Ta), 100A (Tc) 18A (Ta), 100A (Tc) 18A (Ta), 100A (Tc) 18A (Ta), 100A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 4.1mOhm @ 20A, 10V 4.1mOhm @ 20A, 10V 4.1mOhm @ 20A, 10V 4.1mOhm @ 20A, 10V 4.1mOhm @ 20A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 2.5V @ 250µA 2.5V @ 250µA 2.5V @ 250µA 2.5V @ 250µA 2.5V @ 250µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 48.7 nC @ 10 V 48.7 nC @ 10 V 48.7 nC @ 10 V 48.7 nC @ 10 V 48.7 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 3150 pF @ 30 V 3150 pF @ 30 V 3150 pF @ 30 V 3150 pF @ 30 V 3150 pF @ 30 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 1.98W (Ta), 62.5W (Tc) 1.98W (Ta), 62.5W (Tc) 1.98W (Ta), 62.5W (Tc) 1.98W (Ta), 62.5W (Tc) 1.98W (Ta), 62.5W (Tc)