DMT6006LSS-13.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMT6006LSS-13.
| الصورة |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 11.9A (Ta) | 11.9A (Ta) | 11.9A (Ta) | 11.9A (Ta) | 11.9A (Ta) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 6.5mOhm @ 20A, 10V | 6.5mOhm @ 20A, 10V | 6.5mOhm @ 20A, 10V | 6.5mOhm @ 20A, 10V | 6.5mOhm @ 20A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 2.5V @ 250µA | 2.5V @ 250µA | 2.5V @ 250µA | 2.5V @ 250µA | 2.5V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 34.9 nC @ 10 V | 34.9 nC @ 10 V | 34.9 nC @ 10 V | 34.9 nC @ 10 V | 34.9 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 2162 pF @ 30 V | 2162 pF @ 30 V | 2162 pF @ 30 V | 2162 pF @ 30 V | 2162 pF @ 30 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 1.38W (Ta) | 1.38W (Ta) | 1.38W (Ta) | 1.38W (Ta) | 1.38W (Ta) |