Diodes Incorporated DMT6006SPS-13
رقم الجزء
DMT6006SPS-13
الطرد
PowerDI5060-8
ورقة البيانات
阿拉伯语DMT6006SPS-13.pdf
الوصف
MOSFET N-CH 60V PWRDI5060
Product details
1. How to order DMT6006SPS-13 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the DMT6006SPS-13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMT6006SPS-13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMT6006SPS-13.
DraintoSourceVoltage(Vdss) 60 V 60 V 60 V 60 V 60 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 16.2A (Ta), 98A (Tc) 16.2A (Ta), 98A (Tc) 16.2A (Ta), 98A (Tc) 16.2A (Ta), 98A (Tc) 16.2A (Ta), 98A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 10V 10V 10V 10V 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 6.2mOhm @ 10.5A, 10V 6.2mOhm @ 10.5A, 10V 6.2mOhm @ 10.5A, 10V 6.2mOhm @ 10.5A, 10V 6.2mOhm @ 10.5A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 4V @ 250µA 4V @ 250µA 4V @ 250µA 4V @ 250µA 4V @ 250µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 27.9 nC @ 10 V 27.9 nC @ 10 V 27.9 nC @ 10 V 27.9 nC @ 10 V 27.9 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 1721 pF @ 30 V 1721 pF @ 30 V 1721 pF @ 30 V 1721 pF @ 30 V 1721 pF @ 30 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 2.45W (Ta), 89.3W (Tc) 2.45W (Ta), 89.3W (Tc) 2.45W (Ta), 89.3W (Tc) 2.45W (Ta), 89.3W (Tc) 2.45W (Ta), 89.3W (Tc)