Diodes Incorporated DMT6009LFG-13
رقم الجزء
DMT6009LFG-13
المصنع
Diodes Incorporated
الفئة:
トランジスタ - FET、MOSFET - シングル
الطرد
PowerDI3333-8
ورقة البيانات
阿拉伯语DMT6009LFG-13.pdf
الوصف
MOSFET N-CH 60V 11A PWRDI3333
Product details
1. How to order DMT6009LFG-13 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the DMT6009LFG-13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMT6009LFG-13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMT6009LFG-13.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 60 V 60 V 60 V 60 V 60 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 11A (Ta), 34A (Tc) 11A (Ta), 34A (Tc) 11A (Ta), 34A (Tc) 11A (Ta), 34A (Tc) 11A (Ta), 34A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 10mOhm @ 13.5A, 10V 10mOhm @ 13.5A, 10V 10mOhm @ 13.5A, 10V 10mOhm @ 13.5A, 10V 10mOhm @ 13.5A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 2V @ 250µA 2V @ 250µA 2V @ 250µA 2V @ 250µA 2V @ 250µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 33.5 nC @ 10 V 33.5 nC @ 10 V 33.5 nC @ 10 V 33.5 nC @ 10 V 33.5 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±16V ±16V ±16V ±16V ±16V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 1925 pF @ 30 V 1925 pF @ 30 V 1925 pF @ 30 V 1925 pF @ 30 V 1925 pF @ 30 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 2.08W (Ta), 19.2W (Tc) 2.08W (Ta), 19.2W (Tc) 2.08W (Ta), 19.2W (Tc) 2.08W (Ta), 19.2W (Tc) 2.08W (Ta), 19.2W (Tc)