Diodes Incorporated DMT64M8LCG-13
رقم الجزء
DMT64M8LCG-13
الطرد
V-DFN3333-8 (Type B)
ورقة البيانات
阿拉伯语DMT64M8LCG-13.pdf
الوصف
MOSFET BVDSS: 61V~100V V-DFN3333
Product details
1. How to order DMT64M8LCG-13 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the DMT64M8LCG-13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMT64M8LCG-13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMT64M8LCG-13.
DraintoSourceVoltage(Vdss) 60 V 60 V 60 V 60 V 60 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 16.1A (Ta), 77.8A (Tc) 16.1A (Ta), 77.8A (Tc) 16.1A (Ta), 77.8A (Tc) 16.1A (Ta), 77.8A (Tc) 16.1A (Ta), 77.8A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 4.8mOhm @ 20A, 10V 4.8mOhm @ 20A, 10V 4.8mOhm @ 20A, 10V 4.8mOhm @ 20A, 10V 4.8mOhm @ 20A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 2.4V @ 250µA 2.4V @ 250µA 2.4V @ 250µA 2.4V @ 250µA 2.4V @ 250µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 47.5 nC @ 10 V 47.5 nC @ 10 V 47.5 nC @ 10 V 47.5 nC @ 10 V 47.5 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 2664 pF @ 30 V 2664 pF @ 30 V 2664 pF @ 30 V 2664 pF @ 30 V 2664 pF @ 30 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 990mW (Ta) 990mW (Ta) 990mW (Ta) 990mW (Ta) 990mW (Ta)