Diodes Incorporated DMTH3002LPS-13
رقم الجزء
DMTH3002LPS-13
المصنع
Diodes Incorporated
الفئة:
トランジスタ - FET、MOSFET - シングル
الطرد
PowerDI5060-8
ورقة البيانات
阿拉伯语DMTH3002LPS-13.pdf
الوصف
MOSFET N-CH 30V 100A PWRDI5060-8
Product details
1. How to order DMTH3002LPS-13 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the DMTH3002LPS-13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMTH3002LPS-13?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 30 V 30 V 30 V 30 V 30 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 100A (Tc) 100A (Tc) 100A (Tc) 100A (Tc) 100A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 1.6mOhm @ 25A, 10V 1.6mOhm @ 25A, 10V 1.6mOhm @ 25A, 10V 1.6mOhm @ 25A, 10V 1.6mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 2V @ 1mA 2V @ 1mA 2V @ 1mA 2V @ 1mA 2V @ 1mA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 77 nC @ 10 V 77 nC @ 10 V 77 nC @ 10 V 77 nC @ 10 V 77 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±16V ±16V ±16V ±16V ±16V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 5000 pF @ 15 V 5000 pF @ 15 V 5000 pF @ 15 V 5000 pF @ 15 V 5000 pF @ 15 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 1.2W (Ta), 136W (Tc) 1.2W (Ta), 136W (Tc) 1.2W (Ta), 136W (Tc) 1.2W (Ta), 136W (Tc) 1.2W (Ta), 136W (Tc)