DNA30E2200PC-TUB.pdf
| الصورة |
| المصنع | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | 7pF @ 700V, 1MHz | 7pF @ 700V, 1MHz | 7pF @ 700V, 1MHz | 7pF @ 700V, 1MHz | 7pF @ 700V, 1MHz |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 40 µA @ 2200 V | 40 µA @ 2200 V | 40 µA @ 2200 V | 40 µA @ 2200 V | 40 µA @ 2200 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 2200 V | 2200 V | 2200 V | 2200 V | 2200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 30A | 30A | 30A | 30A | 30A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.26 V @ 30 A | 1.26 V @ 30 A | 1.26 V @ 30 A | 1.26 V @ 30 A | 1.26 V @ 30 A |