Panduit Corp DNF10-250FIMB-K
رقم الجزء
DNF10-250FIMB-K
المصنع
Panduit Corp
الفئة:
端子 - クイックコネクト、クイックディスコネクトコネクタ
الطرد
ورقة البيانات
阿拉伯语DNF10-250FIMB-K.pdf
الوصف
CONN QC TAB 10-12AWG 0.250 CRIMP
Product details
1. How to order DNF10-250FIMB-K on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the DNF10-250FIMB-K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DNF10-250FIMB-K?
المصنع Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp
Series Disco™ Disco™ Disco™ Disco™ Disco™
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color Yellow Yellow Yellow Yellow Yellow
Gender Male Male Male Male Male
Features Butted Seam Butted Seam Butted Seam Butted Seam Butted Seam
Tab Width 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm)
Insulation Fully Insulated Fully Insulated Fully Insulated Fully Insulated Fully Insulated
Tab Length - - - - -
Wire Gauge 10-12 AWG 10-12 AWG 10-12 AWG 10-12 AWG 10-12 AWG
Part Status Active Active Active Active Active
Termination Crimp Crimp Crimp Crimp Crimp
Tab Thickness 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm)
Terminal Type Standard Standard Standard Standard Standard
Contact Finish Nickel Nickel Nickel Nickel Nickel
Contact Material Copper Copper Copper Copper Copper
Length - Overall 0.961" (24.40mm) 0.961" (24.40mm) 0.961" (24.40mm) 0.961" (24.40mm) 0.961" (24.40mm)