DSA30C60PB.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DSA30C60PB.
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 15A | 15A | 15A | 15A | 15A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 850 mV @ 15 A | 850 mV @ 15 A | 850 mV @ 15 A | 850 mV @ 15 A | 850 mV @ 15 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 500 µA @ 60 V | 500 µA @ 60 V | 500 µA @ 60 V | 500 µA @ 60 V | 500 µA @ 60 V |