Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DSA600A150NB.
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 150A | 150A | 150A | 150A | 150A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 1.05 V @ 150 A | 1.05 V @ 150 A | 1.05 V @ 150 A | 1.05 V @ 150 A | 1.05 V @ 150 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 2 mA @ 150 V | 2 mA @ 150 V | 2 mA @ 150 V | 2 mA @ 150 V | 2 mA @ 150 V |