Panduit Corp DV14-250MB-C
رقم الجزء
DV14-250MB-C
المصنع
Panduit Corp
الفئة:
端子 - クイックコネクト、クイックディスコネクトコネクタ
الطرد
ورقة البيانات
阿拉伯语DV14-250MB-C.pdf
الوصف
CONN QC TAB 14-16AWG 0.250 CRIMP
Product details
1. How to order DV14-250MB-C on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the DV14-250MB-C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DV14-250MB-C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DV14-250MB-C.
المصنع Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Pan-Term® Pan-Term® Pan-Term® Pan-Term® Pan-Term®
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color Blue Blue Blue Blue Blue
Gender Male Male Male Male Male
Features - - - - -
Tab Width 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm)
Tab Length - - - - -
Wire Gauge 14-16 AWG 14-16 AWG 14-16 AWG 14-16 AWG 14-16 AWG
Part Status Active Active Active Active Active
Termination Crimp Crimp Crimp Crimp Crimp
Tab Thickness 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm) 0.032" (0.81mm)
Terminal Type Standard Standard Standard Standard Standard
Contact Finish Nickel Nickel Nickel Nickel Nickel
Contact Material Copper Copper Copper Copper Copper
Length - Overall 0.960" (24.38mm) 0.960" (24.38mm) 0.960" (24.38mm) 0.960" (24.38mm) 0.960" (24.38mm)