DXTP03100BFG-7.pdf
| الصورة |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| TransistorType | PNP | PNP | PNP | PNP | PNP |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| VceSaturation(Max)@IbIc | 340mV @ 400mA, 4A | 340mV @ 400mA, 4A | 340mV @ 400mA, 4A | 340mV @ 400mA, 4A | 340mV @ 400mA, 4A |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 50nA | 50nA | 50nA | 50nA | 50nA |
| DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce | 100 @ 1A, 2V | 100 @ 1A, 2V | 100 @ 1A, 2V | 100 @ 1A, 2V | 100 @ 1A, 2V |
| Power-Max | 1.07 W | 1.07 W | 1.07 W | 1.07 W | 1.07 W |
| Frequency-Transition | 125MHz | 125MHz | 125MHz | 125MHz | 125MHz |