ECS-160-20-5PDN-TR.pdf
| الصورة |
| المصنع | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. |
| Package/Case | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US |
| Series | CSM-7 | CSM-7 | CSM-7 | CSM-7 | CSM-7 |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 16 MHz | 16 MHz | 16 MHz | 16 MHz | 16 MHz |
| FrequencyStability | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm |
| FrequencyTolerance | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| LoadCapacitance | 20pF | 20pF | 20pF | 20pF | 20pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 40 Ohms | 40 Ohms | 40 Ohms | 40 Ohms | 40 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) | 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) | 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) | 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) | 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) |