ELJ-EA100KF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ELJ-EA100KF.
| الصورة |
| Series | EA | EA | EA | EA | EA |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 160 mA | 160 mA | 160 mA | 160 mA | 160 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 260mOhm Max | 260mOhm Max | 260mOhm Max | 260mOhm Max | 260mOhm Max |
| Q@Freq | 10 @ 2.52MHz | 10 @ 2.52MHz | 10 @ 2.52MHz | 10 @ 2.52MHz | 10 @ 2.52MHz |
| Frequency-SelfResonant | 29MHz | 29MHz | 29MHz | 29MHz | 29MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 2.52 MHz | 2.52 MHz | 2.52 MHz | 2.52 MHz | 2.52 MHz |