ELJ-ND22NKF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ELJ-ND22NKF.
| الصورة |
| Series | ND | ND | ND | ND | ND |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | Non-Magnetic | Non-Magnetic | Non-Magnetic | Non-Magnetic | Non-Magnetic |
| Inductance | 22 nH | 22 nH | 22 nH | 22 nH | 22 nH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 465 mA | 465 mA | 465 mA | 465 mA | 465 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 290mOhm Max | 290mOhm Max | 290mOhm Max | 290mOhm Max | 290mOhm Max |
| Q@Freq | 12 @ 100MHz | 12 @ 100MHz | 12 @ 100MHz | 12 @ 100MHz | 12 @ 100MHz |
| Frequency-SelfResonant | 2.6GHz | 2.6GHz | 2.6GHz | 2.6GHz | 2.6GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |